Vi holder lukket fra dags. dato og frem til d. 22 juli 20223. Vi kan kontaktes på telefonen, hvis det omhandler garantisager.

Betalingssystemet er oppe at køre. Fejlen er rettet.

Skulle du have spørgsmål ang. betaling, så tag endelig fat i os på mail eller pr. tlf.

Alle EB 3204 vil blive udleveret henover weekenden. Har du valgt afhentning, så er det nu og frem til Onsdag kl. 20:00 det kan afhentes.

Mal sølvting op på en vogn

Værktøj:
sølvtusch: uni Paint PX-20 Silver. købt i Panduro Hobby som standardvare i deres sortiment.

Med denne  kan du ganske let male sølvrammer om vinduer, håndtag og bøjler op igen.  Det kan være efter slidtage, men også enkelte forhøjninger som skal illudere bøjler, men som fra producentens side ikke er blevet malet med sølv.

Du skal have en sikker hånd når du maler på vognkassen, for det er svært og rense op hvis man har ramt ved siden af.

Skal du friske dine vinduesrammer, så anbefaler jeg at du tager dem ud, så du ikke risikerer at male på vognen. 
Desværre er vinduerne nogle gange limet fast, så man ikke kan få dem ud, så er det op til den enkelte om man er modig nok.

Her kan ses før og efter på billederne. En simpel ting, der gør en stor forskel!